Jak się pozbyć opornego cellulitu z ud, pośladków, brzucha? Sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej

Cellulit wynika z nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej i osłabienia włókien kolagenowych w skórze. Najczęściej lokalizuje się na udach, pośladkach, brzuchu, a u niektórych kobiet także na łydkach i ramionach. Nawet po redukcji masy ciała na ciele może pozostać charakterystyczna pomarańczowa skórka. Jak zatem pozbyć się cellulitu? Przedstawiamy możliwości medycyny estetycznej.

Jak powstaje cellulit i dlaczego trudno jest się go pozbyć?

Cellulit częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn, ponieważ mają one delikatniejszą tkankę łączną oraz narażone są niekorzystne działanie hormonów, które mają niekorzystny wpływ na stan tkanki tłuszczowej. Pomarańczowa skórka wynika z nieprawidłowego rozmieszczenia komórek tłuszczowych pod skórą, co powoduje powstawanie charakterystycznych grudek na jej powierzchni. Do powstawania cellulitu przyczynia się również osłabienie włókien kolagenowych w skórze, które postępuje wraz z wiekiem na skutek starzenia się organizmu.

Do powstania pomarańczowej skórki przyczynia się często kilka czynników naraz, zwłaszcza:

  • predyspozycje genetyczne,
  • otyłość,
  • siedzący tryb życia,
  • konsumpcja alkoholu,
  • wysokoprzetworzona dieta,
  • starzenie się organizmu.

Jak zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w redukcji cellulitu?

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet zmagających się z cellulitem, proponując skuteczne, ale mało inwazyjne terapie, które mają wspomagać działanie domowych metod redukcji cellulitu, takich jak dieta czy ćwiczenia. Z zabiegów tego rodzaju skorzystamy m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. W wielu przypadkach sprawdzają się tzw. terapie łączone, czyli połączenie kilku zabiegów, które wzajemnie się uzupełniają. Działanie tych technologii skupia się na pobudzaniu naturalnych procesów w organizmie, dzięki czemu efekty są długotrwałe, chociaż pojawiają się stopniowo.

Zabiegi antycellulitowe polecane przez specjalistów

Endermologia

Endermologia na cellulit wykorzystuje innowacyjną głowicę wyposażoną w rolkę i zmotoryzowaną klapkę. Zasada działania urządzenia polega na zastosowaniu ciśnienia zmiennego, dzięki czemu możliwe jest intensywne pobudzenie całego ciała, bez powodowania dyskomfortu u Pacjenta. Endermologia wywołuje m.in. proces lipolizy w tkance tłuszczowej, drenaż limfatyczny oraz syntezę kolagenu w skórze. To wszystko korzystnie wpływa na strukturę tkanki podskórnej i przyczynia się do redukcji cellulitu. Optymalne efekty osiągane są po kilku, a nawet kilkunastu zabiegach. Terapia jednak nie trwa długo, ponieważ sesje endermologii odbywają się z dużą częstotliwością – co kilka dni.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg rewitalizacji skóry, który polega na jednoczesnym nakłuwaniu i aplikacji substancji aktywnych. Lekarz wykonuje serię zastrzyków na danym obszarze. Ampułki użyte podczas mezoterapii na cellulit zawierają składniki o działaniu detoksykującym, pobudzającym mikrokrążenie oraz lipolitycznym. W efekcie skóra staje się bardziej sprężysta, nierówności stają się mniej widoczne, a obrzęki zredukowane. Po serii zabiegów cellulit staje się mniej widoczny. Terapia składa się z serii 3-5 zabiegów wykonywanych co 7-28 dni w zależności od wskazań.

Ultradźwięki i fale radiowe

Pomocne w usuwaniu cellulitu są też zabiegi, które wykorzystują co najmniej dwie technologie naraz. Przykładem jest połączenie ultradźwięków i fal radiowych. Te pierwsze działają destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, uszkadzając ich błony i opróżniając zawartość. Z kolei fale radiowe usprawniają działanie układu limfatycznego, przyspieszając usuwanie z organizmu uwolnionego przez ultradźwięki tłuszczu. Celem zabiegu jest wymodelowanie sylwetki i redukcja cellulitu. Terapia składa się z kilku zabiegów.Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej? Kliknij tutaj.

Photo of author

Marcin